Sekite pranašu

Gegužės 1 d.

Idėjos pamokai mažesniems vaikams

Giesmė: „Ieškosiu aš Viešpaties kuo anksčiau“
(Vaikiškų dainelių knyga, p. 67: muzikanatos)

Veikla

Prieš pamoką atspausdinkite šį PDF failą ir priklijuokite prie kartono arba kietesnio popieriaus.

 

 

Iškirpkite pakabinamo rato dalis. Nupieškite savo šeimą arba priklijuokite jos nuotrauką tam paliktoje vietoje. Ties punktyrinėmis linijomis kraštelius užlenkite (žr. iliustraciją). Kur nurodyta, iškirpkite arba skylamušiu padarykite skylutes, kaip parodyta iliustracijoje. Virvelės apačioje užriškite mazgą, o viršuje – padarykite kilpą.

Taip pat paruoškite paveikslėlius su šiais pranašais: Džozefas Smitas, Nojus, Lehis, Nefis, Tomas S. Monsonas.

Vaikų paprašykite įsivaizduoti tokią situaciją (arba galite ją suvaidinti): Mama paprašo jus pakviesti brolį (sesę, tėtį) pietų. Kalbėsite mamos vardu ir jos žinią perduosite šeimai. Paklauskite:

  • Ar jie paklausys?
  • Kodėl?

Paaiškinkite, kad Dangiškasis Tėvas išsirinko kai kuriuos vyrus kalbėti Jo vardu. Šie vyrai vadinami pranašais. Jie moko mus to, ką Jis norėtų, kad žinotume. Jis papasakojo mums apie vieną iš Savo pranašų, Džozefą Smitą (parodykite Džozefo Smito paveikslą):

„Nes jo žodį priimsite, lyg iš mano paties burnos, – su visa kantrybe ir tikėjimu“ (DS 21:5).

Raštai pasakoja apie pranašus, kuriuos pasirinko Dangiškasis Tėvas, kad kalbėtų Jo vardu. Nojus perspėjo žmones, kad šie atgailautų, arba žemę užplūs baisus tvanas. Nojaus šeima pakluso ir išsigelbėjo nuo tvano (žr. Pradžios 6–8; 2 Petro 2:5).

Lehiui buvo parodyta, kad Jėzus Kristus bus pasaulio Gelbėtojas. Lehio sūnus Nefis meldėsi, norėdamas sužinoti, ar tėvas kalbėjo tiesą. Viešpats aplankė Nefį, ir Nefis patikėjo visais tėvo žodžiais. Vėliau Nefis, kaip ir jo tėvas, kalbėjo Viešpaties vardu (žr. 1 Nefio 1:18–191 Nefio 2:16–18).

Džozefas Smitas nuėjo į giraitę pasimelsti. Jam pasirodė Dangiškasis Tėvas ir Jėzus Kristus ir davė nurodymus, atvėrusius kelią Evangelijos atkūrimui (žr. DžS–I 1:11–20).

Dabar turime gyvąjį pranašą, Prezidentą Tomą S. Monsoną. Jis yra Bažnyčios prezidentas. Jis buvo išrinktas Dievo ir pašauktas tinkamu kunigystės įgaliojimu. Prezidentas Monsonas liudija, kad Jėzus Kristus yra Dievo Sūnus. Visi pranašai liudija apie Jėzų Kristų ir moko mus, ką Jis norėtų, kad darytume (žr. Jokūbo 7:11DS 21:1, 4–5).

Melsdamiesi Dangiškajam Tėvui galime sužinoti, ar pranašų žodžiai yra teisingi. Klausydamiesi pranašo žinosime, kad jis kalba mums Gelbėtojo vardu. Ir paklusime.

Parodykite prieš pamoką paruoštą ratą su pranašais. Papasakokite vaikams, kokius mokymus perdavė kiekvienas iš ant rato pavaizduotų pranašų.

Ratą pakabinkite, kad primintų šeimai, ką Gelbėtojas liepia pranašams jums perduoti.

Pasidalinkite savo liudijimu apie pranašų vaidmens svarbą jūsų gyvenime.

 

Vaišės: „Bulvytės“ su bananais

Vaišės
  • Bet kokios rūšies sausainiai – 500 g,
  • Virtas (karamelizuotas) saldus sutirštintas pienas – 1 indelis (tinka „Rududu“),
  • Graikiniai riešutai – 100 g,
  • Bananas – 1 vnt.,
  • Kakavos milteliai – 2 valg. šaukštai.

Smulkiai sumalkite sausainius ir riešutus. Sudėkite pertrintus bananus ir sutirštintą pieną. Gerai išmaišykite.

Suformuokite rutuliukus, apvoliokite juos kakavoje. 2–3 valandoms padėkite į šaldytuvą.