Šeimos namų vakaro pamoka

Teisingai pasirinkite, ką žiūrėti ir ko klausytis

 | Pamokos idėjos | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams

  

Giesmė: „Visada teisingai elgtis rinkis,“ (Giesmės, 134: muzikažodžiai)

Veikla

Ant kalno

Šeimos nariams perskaitykite šią Septyniasdešimties kvorumo nario vyresniojo Spenserio Dž. Kondžio papasakotą istoriją:

„Mudu su žmona mėgstame grybus. Prieš keletą metų apsipirkdami Austrijos prekybos centre pamatėme du indelius to paties dydžio grybų su skirtingomis etiketėmis ir labai skirtinga kaina. Kai pardavėjos paklausėme, kuo 13 šilingų kainuojantis indelis skiriasi nuo 20 šilingų kainuojančio, šypsodamasi ji atsakė: „20 šilingų kainuojantis yra su garantija, kad grybai nenuodingi.“ Ką jūs būtumėte pasirinkę mūsų vietoje?“

Šeimos narių paklauskite:

  • Ką atsakytumėte į vyresniojo Kondžio klausimą?
  • Kodėl?

Šeimos nariams parodykite šios pamokos iliustraciją ir paklauskite, kaip jie supranta, kas jame pavaizduota. Paaiškinkite, kad ji vadinasi „Negyvenk ant atbrailos“. Joje taip pat sakoma: „Dorybės riba yra ant nuodėmės skardžio. Nerizikuokite nukristi.“

Pakvieskite ką nors perskaityti DS 1:31. Aptarkite, kaip šios Raštų ištraukos žinia tinka abiejose situacijose – renkantis grybus ir renkantis, ką žiūrėti ir ko klausytis. Šeimos narių paklauskite:

  • Kaip tai, ką žiūrime ir ko klausomės, galima palyginti su grybais?

Perskaitykite, kaip tai savo kalboje „Grybai, muzika, filmai ir žurnalai“ paaiškino vyresnysis Kondis:

„Muzika, filmai ir žurnalai turi labai daug bendra su grybais. Pavyzdžiui, jų yra labai daug rūšių. Taip, kaip vieni grybai yra valgomi, skanūs ir maistingi, taip ir kai kurios muzikos, filmų ir žurnalų rūšys pamaitina mūsų sielą, pamoko, pralinksmina ir pakylėja. Lygiai taip, kaip yra daugybė rūšių nuodingų grybų, tai pat yra daug muzikos, filmų ir žurnalų rūšių, kurios apnuodija vyrų ir moterų sielas.“

Šeimos narių paklauskite:

  • Kokias nuodingų grybų rūšis žinote?
  • Kokie nuodingi grybai yra patys pavojingiausi?

Paaiškinkite, kad vyresnysis Kondis sakė, jog ne visi grybai labai pavojingi, „nes jų žalingas poveikis yra toks stiprus ir neabejotinas, kad mes iš karto jų vengiame“.

  • Paprašykite šeimos narių duoti keletą muzikos, filmų arba žurnalų, kuriuos galima palyginti su akivaizdžiai pavojingais grybais, pavyzdžių.

Tada tęskite vyresniojo Kondžio straipsnio skaitymą:

„Bet yra kitos, į baltąją musmirę panašios, apgaulingos muzikos, filmų ir žurnalų rūšys – iš pradžių mes dar nesuprantame, kad tai, ko klausomės, ką žiūrime arba skaitome, jau nuodija mūsų sielos gelmes“. Vyresnysis Kondis paaiškina, kad dėl to, jog baltosios musmirės skonis yra kaip ir valgomų grybų ir jos poveikis nepastebimas iš karto, auka ją ramiai valgo. Tada, praėjus nuo šešių iki penkiolikos valandų, kai ji jau suvirškinta ir nuodai patenka į kraują, nukentėjusįjį ima smarkiai pykinti, prasideda traukuliai ir nenumaldomas troškulys. Galiausiai tai sunaikina kepenis. Priešnuodžio nėra, ir mirtingumas siekia 90 procentų“.

Paprašykite šeimos narių pagalvoti apie muzikos, filmų arba žurnalų, kuriuos galima palyginti su baltąja musmire, pavyzdžius.

Pasakykite jiems, kad vyresnysis Kondis davė kelis patarimus, kaip pasirinkti tai, kas saugu. Jis pasakė:

„Taip, kaip grybautojai išsiugdo įgūdžius, padedančius saugius grybus atskirti nuo nuodingų pagal spalvą, dydį ir formą, mus saugantis Dangiškasis Tėvas mums taip pat nurodė požymius, padedančius sužinoti, ar tai, ką žiūrime, ko klausomės arba ką skaitome, yra nuodinga ar naudinga.“

Perskaitykite vyresniojo Kondžio mums į pagalbą pasiūlytas Raštų ištraukas:

  1. Tikėjimo Teiginių 1:13: Paklauskite savęs, ar tai yra dora, mylėtina ar verta pritarimo, ar girtina? Jei taip, „sieki[ite] viso to.“
  2. Doktrinos ir Sandorų 45:32: „Bet mano mokiniai stovės šventose vietose ir nebus pajudinti.“
  3. Mato 6:33: „Ieškokite Dievo karalystės  ir Jo teisumo“ (Jis nesiūlo Evangeliją laikyti savo „top dešimtuke“. Jis su meile kviečia mus Evangeliją padaryti svarbiausiu dalyku mūsų gyvenime.)
  4. Moronio 10:32: „Ateikite pas Kristų ir tobulėkite jame, ir atsisakykite visokios bedievystės“.
  5. 1 Tes 5:21–22: „Visa ištirkite ir, kas gera, palaikykite! Susilaikykite nuo visokio blogio!“.

Nustatykite kelis šeimos standartus ir taisykles, kurie padės šeimos nariams pasirinkti tinkamas pramogas. Taip pat suplanuokite ir kitas pramogas, kaip pakaitalą toms, kurių gali tekti atsisakyti.

Peržvelkite naujas televizijos laidas. Kartu aptarkite tai, ką radote, ir nuspręskite, kas tinka ir kas netinka jūsų šeimai.

Kartas nuo karto paskirkite vakarą su šeimos nariais aptarti jų mėgstamas knygas ir filmus, pasidalinti savo mintimis ir jausmais apie juos. Sudarykite geriausių knygų ir filmų, kuriuos kiekvienas atrandate, sąrašą, kad ir kiti šeimos nariai žinotų apie juos.


Vaišės

Vaišės. Šokoladinis pyragas

  • 150 g tirpinto sviesto,
  • 300 g cukraus,
  • 1 ½ šaukštelio vanilinio cukraus,
  • 3 kiaušiniai,
  • 90 g miltų,
  • 60 g kakavos,
  • ½ šaukštelio kepimo miltelių,
  • ½ šaukštelio druskos,
  • 1 ½ susmulkintos šokolado plytelės,
  • 1 stiklinė (130 g) smulkintų riešutų.

Sumaišykite visus ingredientus. Kepkite 20–25 minutes iki 200°C įkaitintoje orkaitėje, riebalais suteptoje 22x33 cm kepimo formoje.