Helsinkio šventykla

  Helsinkio šventykla

  Šventyklos prezidentūra

  Prezidentas ir matrona: Sepo ir Kirsti Syvaven
  Pirmasis patarėjas ir padėjėja: Sepo ir Outi Grionlund
  Antrasis patarėjas ir padėjėja: Mati ir Marja-Lena Kuosmanen

  2018 m. darbo valandos

  Šventykloje nebėra padaliniams priskirtų savaičių. Visiems, turintiems galiojančią šventyklos rekomendaciją, ji atvira ir šventinėmis savaitės dienomis, išskyrus Jonines ir Kalėdas

  Šventykla nedirbs žemiau nurodytomis dienomis:

  Kovo 31 d. Šeštadienis / Uždaryta
  Balandžio 3–16 d. / Dvi savaites uždaryta tvarkymui
  Birželio 21–23 d. / Uždaryta ketvirtadienį–šeštadienį
  Rugpjūčio 21–Rugsėjo 17 d. / Keturias savaites uždaryta tvarkymui

  Spalio 6 d. Šeštadienis / Uždaryta

  Gruodžio 25–26 d. / Uždaryta antradienį–trečiadienį
   

  Šventyklos raštinės darbo laikas

  Sekmad.ienį, pirmadienį / Uždaryta
  Antrad., trečiad., ketvirtad., penktad. / 9:00–18:00
  Šeštadienį / 9:00–14:00

  Šventyklos apeigos

  Endaumentai (grupėms būtina registruotis iš anksto)

  Antrad., trečiad., ketvirtad., penktad. / 10:00, 12:30, 15:30 ir 18:00
  Šeštadienį / 10:00 ir 12:30

  Krikšto ir patvirtinimo apeigos (būtina registruotis iš anksto)

  Antrad., trečiad., ketvirtad., penktad. / 10:00 ir 15:30
  Šeštadienį / 10:00

  Pradinės apeigos (būtina registruotis iš anksto)

  Antrad., trečiad., ketvirtad., penktad. / endaumentų metu
  Šeštadienį / endaumentų metu

  Užantspaudavimai (būtina registruotis iš anksto)

  Antrad., trečiad., ketvirtad., penktad. / 12:30 ir 16:00
  Šeštadienį / 12:30

  Apeigoms prašome registruotis svečių namų registratūroje arba šventyklos raštinėje. Endaumentams registruotis iš anksto privalo tik grupės.

  Šventykloje drabužių nuomos nėra. Šventyklos lankytojai turi turėti savo šventyklos drabužius (išskyrus krikšto drabužius). Drabužius galima įsigyti svečių namuose esančiame paskirstymo centre.

  Šventyklos tarnautojams paruošiamieji susirinkimai rengiami kasdien 9:00 ir 14:15 val.

  Šventyklos raštinei visuomet būtina iš anksto pranešti apie į sesijas atvykstančias grupes (pavyzdžiui, jaunimo krikšto grupes), kad galima būtų viską tinkamai paruošti. 

  Nurodymai lankytojams

  Nurodymai atliekantiems apeigas dėl savęs

  Dėl rekomendacijų gyvųjų apeigoms prašome kreiptis į savo skyriaus prezidentą ir misijos prezidentą. Po to jūs turėtumėte susisiekti su šventyklos raštine ir suplanuoti datą bei laiką. Besituokianti pora iš vietinio Registrų centro turi gauti pažymą, patvirtinančią kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, ir šventyklos raštinei ji turi būti nusiųsta gerokai prieš santuoką.

  Jeigu sesijai pageidaujate konkretaus užantspauduotojo, su juo turite susisiekti patys. Užantspauduotojų vardus ir kontaktinę informaciją galite gauti šventyklos raštinėje.

  Bendri nurodymai šventyklos lankytojams

  Norėdami užsiregistruoti apeigoms susisiekite su šventyklos raštine tel. +358 9 849 3710, elektroniniu paštu helsi-off@ldschurch.org arba su svečių namų registratūra tel. +358 9 8493 7140.

  Baltas šeimos apeigų korteles šventyklos apeigoms galite atsispausdinti namuose, susirinkimų namuose arba šeimos istorijos centre pasinaudodami „FamilySearch“ programa ir joje pasirinkdami komandą „Print Family Name Cards“ (liet. „Spausdinti šeimos vardų korteles“). Be to, programoje „FamilySearch“ pasirinkus „Print an FOR“ (liet. „Spausdinti Paraišką šeimos apeigoms atlikti“) yra galimybė PDF formatu išsaugoti formą su brūkšniniu kodu, kurią prieš apsilankydami šventykloje turite nusiųsti į šventyklos raštinę paštu arba elektroniniu laišku, adresu helsi-off@ldschurch.org. Pagal šią formą šventyklos raštinė gali atspausdinti spalvotas šeimos apeigų korteles, kurias bus galima pasiimti raštinėje. Prireikus siuntimo nurodymus galima gauti šventyklos raštinėje tel. +358 9 849 3710. Jeigu formą atsinešite į šventyklos raštinę, kortelių spausdinimui numatykite bent pusvalandį.

  Lankytojų apgyvendinimo rezervavimas (pirmad. 12:00–19:30 val., antrad.–penktad. 9:00–19:30 val., šeštad. 9:00–14:00 val.):
  Telefono nr.: +358 9 8493 7140
  El. paštas: helsi-hos@ldschurch.org
  Skype: Helsinki Finland Temple

  Svečių namų registratūra darbą pradeda pirmadienį 12:00 val.

  Svečių namuose galima rezervuoti šeimyninius kambarius arba viengules lovas. Viengulės lovos kaina 5 eurai, o šeimyninio kambario – 35 eurai už dieną. Papildomus čiužinius (pasitiesti ant grindų) ir patalynę galima išsinuomoti už 3 eurus vienai dienai. Miegoti ant čiužinių be patalynės draudžiama.

  Vaikišką lovelę kūdikiams, dėvintiems sauskelnes, galima gauti nemokamai (net ir viengulę lovą rezervavusiems lankytojams).

  Jaunesnius nei 12 metų vaikus tiek svečių namuose, tiek šventyklos teritorijoje turi nuolat stebėti suaugęs globėjas.

  Neįgalusis, kuriam reikalinga pagalba, kartu su jį prižiūrinčiu asmeniu gali apsistoti šeimyniniame kambaryje; kiekvienam iš jų nakvynė kainuos po 5 eurus už vieną naktį.

  Rezervuodami vietą nakvynei turite pranešti apie savo planus apsilankymo metu dalyvauti apeigose. 12 metų amžiaus ir vyresni asmenys gali apsistoti nakčiai, jeigu dalyvauja bent vieneriose apeigose per dieną. 12 metų amžiaus ir vyresni apsistoję Svečių namuose turi turėti galiojančią šventyklos rekomendaciją.

  Kelionės instrukcijos

  Jei į šventyklą atvykstate viešuoju transportu, instrukcijų ieškokite Helsingin Sudun Liikenne (HSL Helsinkio regiono transporto administracijos) tinklapyje www.reittiopas.fi. Instrukcijos pateikiamos suomių, švedų ir anglų kalbomis.

  Iš Helsinkio miesto centro nuo „Elielinaukio“ (šalia pagrindinės traukinių stoties) iki šventyklos važiuoja keli maršrutiniai autobusai (pavyzdžiui, autobusai Nr. 218 ir Nr. 235). Daugiau informacijos rasite HSL svetainėje.

  Vienkartinius bilietus galima nusipirkti autobusuose ir tramvajuose; traukiniuose jie neparduodami. Iš anksto bilietus galima įsigyti „R-kiosk“ prekybos taškuose, bilietų automatuose arba internetu. Taip pat bilietą galima nusipirkti mobiliąja programėle.

  Lietuvos apygardos organizuojama kelionė

  Helsinkio šventykla pati nebesudaro grupių iš skirtingų šalių tvarkaraščio. Skyrių prezidentūrų padedami Lietuvos apygardos vadovai organizuoja vieną kelionę - 2018 m. liepos 16-21 d. (pasitikslinti galima apygardos kalendoriuje). Norintieji vykti kitu laiku, tai gali padaryti savarankiškai.