Šeimos namų vakaro pamoka

Pasninkavimas – galingas įrankis

Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams


Daina: „Tiek visko gavęs“ (Giesmės, 122)

Veikla


„Duodu jums įsakymą nuo šiol ir toliau melstis bei pasninkauti“

Doktrinos ir Sandorų 88:76
Šabo diena

Ruošdamiesi pamokai į storą medinę lentelę iki pusės įkalkite dvi vinis ir paslėpkite plaktuką kur nors kambaryje. Taip pat paruoškite popieriaus lapelius su užrašytais pavyzdžiais situacijų, kurias galima išspręsti pasninko pagalba.

Laikykite lentelę su dalinai įkaltomis vinimis ir pakvieskite ką nors pamėginti ranka įstumti arba įkalti vinis. Pažymėkite, kad tai labai sunku, tada pakvieskite ką nors įkalti vinis plaktuku. Paklauskite:

  • Kodėl buvo lengviau?

Paaiškinkite, kad su plaktuku turime daugiau galios, nei darbuodamiesi vien tik rankomis. Dangiškasis Tėvas davė mums pasninką kaip ypatingą įrankį tiems atvejams, kai gyvenime reikia didesnės dvasinės galios.

Perskaitykite, ką prezidentas Merionas Dž. Romnis sakė apie pasninką:

„Jei nepasninkaujame ir dažnai nesimeldžiame, mes iš tiesų nesikreipiame į Viešpatį taip, kad galėtume prie Jo priartėti. Pasninkaudami galime išspręsti daugelį savo asmeninių problemų“ (“The Blessings of the Fast,” Ensign, July 1982, p. 4).

Pakvieskite šeimos narius pasiimti po lapelį su jame užrašytu pavyzdžiu. Aptarkite, kaip pasninkas gali padėti į tas situacijas patekusiems žmonėms.

Tegu vieni šeimos nariai perskaito Mato 6:16–18, o kiti perskaito Doktrinos ir Sandorų 59:13–16, ieškodami, kaip turėtume pasninkauti. Atsakymai turėtų būti tokie: slaptoje, džiaugsmingai, su dėkojimu, džiugiomis širdimis ir veidais.

Po to tegu šeimos nariai perskaito tas pačias eilutes, ieškodami, kokius palaiminimus gauna tie, kurie tinkamai pasninkauja. Atsakymai turėtų būti tokie: jiems bus atlyginta, gaus džiaugsmo pilnatvę ir žemės pilnatvę.

Paklauskite:

  • Ką dar galime gauti pasninkaudami?

Būtinai aptarkite šiuos aspektus: Atsisakę maisto, mes nusižeminame ir parodome troškimą būti arčiau Dievo. Mes geriau suprantame, kad esame visiškai priklausomi nuo Jo pagalbos mums. Savo dvasinius poreikius padarome svarbesnius už materialius poreikius.

Aptarkite, kaip pasninkas gali padėti jūsų šeimai.

Aptarkite, kaip visa šeima galėtų pagerinti savo pasninko kokybę. Būtų pravartu, kad šeimos nariai kažką asmeniškai įsipareigotų kitam pasninko sekmadieniui. Šeima galėtų susirinkti prieš prasidedant pasninkui, aptarti tinkamą pasninko tikslą arba ypatingą palaiminimą, kurio trokšta, ir pradėti pasninką su malda.


Vaišės: „Tinginys“ su avižų dribsniais

  • 200 g sviesto,
  • 100 g rudojo cukraus,
  • 1 šaukštelis vanilės,
  • 400 g greitai paruošiamų avižų dribsnių,
  • 150 g pusiau saldaus šokolado griežinėlių (arba 1 supjaustyta šokolado plytelė),
  • 110 g riešutų sviesto.

Į ištirpdytą sviestą supilkite cukrų ir vanilę, sudėkite avižų dribsnius. 2–3 minutes pakaitinkite ant mažos ugnies. Pusę mišinio supilkite ant riebalais išteptos 22x22cm dydžio stačiakampės skardos ir prispauskite prie dugno, kad susidarytų padas.

Ant mažos ugnies nedidelėje keptuvėje storu dugnu ištirpdykite šokolado griežinėlius ir riešutų sviestą; dažnai maišykite, kol susidarys vientisa masė. Šokoladinę masę supilkite ant skardoje paruošto pado, tolygiai paskirstydami peiliu arba šaukštu. Likusį avižų dribsnių mišinį suberkite ant šokoladinio sluoksnio ir lengvai įspauskite. Uždenkite ir šaldytuve laikykite 2–3 valandas arba per naktį. Prieš supjaustydami į batonėlius, atšildykite iki kambario temperatūros.

Vaišės