Šeimos namų vakaro pamoka

Pasninkavimas – galingas įrankis

Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams


Daina: „Dieve brangus, prašau, man pasakyk“ (Vaikiškų dainelių knyga, p. 75: muzikažodžiai)

Veikla

Šabo diena

Paruoškite mieles, cukrų ir vandenį.

Pakalbėkite su šeima apie maldą ir kaip ji gali padėti gauti atsakymus į mums kylančius klausimus arba gauti Dangiškojo Tėvo pagalbos ir paguodos.

Į dvi lėkštes įpilkite šilto vandens ir pridėkite šiek tiek mielių. Paaiškinkite, kad mielės simbolizuoja maldą. Tada pasakykite šeimai, kad yra kažkas, kas sustiprina maldą. Tai pasninkas. Paaiškinkite, kad cukrus simbolizuoja pasninką. Kad pavaizduotumėte, kas nutinka maldą pastiprinus pasninku, į vieną lėkštę įberkite žiupsnelį cukraus.

Veskite pamoką palikę mieles kilti. Paaiškinkite, kad pasninkauti reiškia susilaikyti nuo maisto ir gėrimų. Kai noriai pasninkaujame ir meldžiamės, Dangiškajam Tėvui ir Jėzui Kristui parodome, kad juos mylime ir stengiamės laikytis jų įsakymų.

Šeimos narių paklauskite:

  • Ar kada nors teko būti alkanam ir nevalgyti?
  • Kaip jūs jautėtės? (Arba, kaip jaustumėtės?)

Šeimos nariams parodykite tokį paveikslėlį:

Pasninkas

Danės Džouns iliustracija

Paaiškinkite, kad tai paveikslėlis apie pasninką. Kartą per mėnesį pasninko sekmadienį Bažnyčios nariai susilaiko nuo maisto ir gėrimų praleisdami du valgymus, meldžiasi ir aukoja pasninko atnašas, kad padėtų stokojantiems.

Paklauskite:

  • Ar berniukas paveikslėlyje atrodo nelaimingas?

Paaiškinkite, kad pasninkas gali padaryti mus laimingus. Silpstant mūsų kūnui dvasia stiprėja. Ji priartina mus prie Dangiškojo Tėvo ir Jo Sūnaus Jėzaus Kristaus. Jaučiame Jų meilę ir paramą.

Jums vedant pamoką mielės inde su cukrumi duos labiau matomą rezultatą. Pasakykite šeimos nariams: Matote, kad malda be pasninko yra veiksminga, bet pasninkas sustiprina mūsų maldas.

Pasakykite šeimai, kad paprastai pasninkaujame kartą per mėnesį, bet kartais susiduriame su itin sudėtinga problema, arba kas nors suserga. Galime pasninkauti ir ne per pasninko sekmadienį.

Paaiškinkite, kad mažiems vaikams nereikia pasninkauti. Bet jau dabar jie gali ruoštis gyventi pagal pasninko įstatymą. Pagalvokite drauge, kaip galima įtraukti vaikus į pasninką. Pavyzdžiui, galite pasiūlyti jiems melstis kartu su kitais šeimos nariais, kai šie pradeda arba baigia pasninką. Arba kurį laiką jie gali susilaikyti nuo kokių nors skanėstų, kuriuos paprastai valgo kitomis dienomis.

Paliudykite apie pasninką ir maldą.


Vaišės: „Tinginys“ su avižų dribsniais

  • 200 g sviesto,
  • 100 g rudojo cukraus,
  • 1 šaukštelis vanilės,
  • 400 g greitai paruošiamų avižų dribsnių,
  • 150 g pusiau saldaus šokolado griežinėlių (arba 1 supjaustyta šokolado plytelė),
  • 110 g riešutų sviesto.

Į ištirpdytą sviestą supilkite cukrų ir vanilę, sudėkite avižų dribsnius. 2–3 minutes pakaitinkite ant mažos ugnies. Pusę mišinio supilkite ant riebalais išteptos 22x22cm dydžio stačiakampės skardos ir prispauskite prie dugno, kad susidarytų padas.

Ant mažos ugnies nedidelėje keptuvėje storu dugnu ištirpdykite šokolado griežinėlius ir riešutų sviestą; dažnai maišykite, kol susidarys vientisa masė. Šokoladinę masę supilkite ant skardoje paruošto pado, tolygiai paskirstydami peiliu arba šaukštu. Likusį avižų dribsnių mišinį suberkite ant šokoladinio sluoksnio ir lengvai įspauskite. Uždenkite ir šaldytuve laikykite 2–3 valandas arba per naktį. Prieš supjaustydami į batonėlius, atšildykite iki kambario temperatūros.

Vaišės