Šeimos namų vakaro pamoka

  Pjūties įstatymas

   | Pamokos idėjos | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams

    

  Giesmė: „Nūnai, saulei šviečiant“ (Giesmės, 129: muzikažodžiai)

  Veikla


  „Ką sėjate, tą ir pjausite; todėl, jei sėjate gera, jūs ir pjausite gera kaip savo atlygį“

  Doktrinos ir Sandorų 6:33
  Pjūtis

  Vaizdo siužetas: „Aukso dulkės“ (anglų, arba rusų k.).

  Paprašykite ką nors perskaityti Ozėjo 10:12–13 ir Doktrinos ir Sandorų 6:33. Parodykite paveikslėlį, kuriame pavaizduotas daržas.

  Paklauskite:

  • Ką iš šių Raštų ištraukų sužinojote apie pjūtį?
  • Kaip šį įstatymą galime pritaikyti savo gyvenime?

  Paaiškinkite, kad frazė „pjūties įstatymas“ reiškia, kad nieko negausite veltui. Pjauname tai, ką pasėjome.

  Pakvieskite ką nors perskaityti Doktrinos ir Sandorų 130:20–21.

  Paklauskite:

  • Ką turime daryti, kad gautume palaiminimų? (Turime paklusti įsakymams ir įstatymams)

  Perskaitykite šiuos prezidento Gordono B. Hinklio žodžius:

  „Puikūs yra Viešpaties pažadai. Man nuostabu, kad Viešpats niekada mūsų neprašo ko nors daryti, nepridėdamas prie to palaiminimo. Gyvenimas pagal Jėzaus Kristaus Evangeliją nėra auka. Tai visai ne auka, kai gaunate daugiau, nei davėte. Tai investicija. Ir gyvenimas pagal Jėzaus Kristaus Evangeliją tampa didžiausia mano žinoma investicija, nes jos dividendai nesibaigia ir yra amžini“ (1995 m. krašto konferencija Takomoje, Vašingtono valst.).

  Aptarkite, kaip šie žodžiai padeda mums atrasti džiaugsmą sunkiuose darbuose.

  Galatams 6:9 perskaitykite, ko apaštalas Paulius mokė apie Dievo pjūtį. Paklauskite:

  • Ką dar iš šios Raštų ištraukos sužinome apie pjūtį? (Turime kantriai darbuotis.)

  Perskaitykite šiuos prezidento Dyterio F. Uchtdorfo žodžius:

  „Kaip žemiškos sėklos, taip ir daugelis dangaus palaiminimų reikalauja pastangų ir kantrybės. Negalime savo religijos padėti į lentyną ir tikėtis sulaukti dvasinių palaimų. Bet, jei kasdieniame savo šeimos gyvenime diegiame ir puoselėjame Evangelijos standartus, yra didelė tikimybė, kad mūsų vaikai užaugę neš dvasinius vaisius, didžiai vertingus tiek jiems, tiek ateities kartoms.

  Dievo atsakymus į savo maldas ne visada gauname akimirksniu – kartais atrodo, kad jų niekada negausime. Bet Dievas žino, kas Jo vaikams geriausia. Tikrai ateis diena, kai matysime kur kas aiškiau; tada galėsime suvokti dangaus gerumą ir dosnumą“ („Dievo pjūtis“, Dyteris F. Uchtdorfas, 2014 m. rugpjūčio mėn. Pirmosios Prezidentūros žinia).

  Galite peržiūrėti vieną iš pateiktų vaizdo siužetų, kuris patvirtina šią idėją: „Aukso dulkės“, arba „Kantriai tęskite“.

  Visa šeima aptarkite, kaip Dievo pjūties įstatymas taikytinas žmonių santykiams, atsivertimui ir liudijimui arba karjeros ir išsilavinimo tikslams.

  Paskatinkite šeimos narius peržvelgti anksčiau iškeltus tikslus ir iškelti naujus, kad pavyktų pasiekti teisių rezultatų. Padėkite jiems sudaryti nuoseklių veiksmų planą siekiant ilgalaikių tikslų.


  Vaišės. Moliūgų pyragas

  Ingredientai:

  • pyrago pagrindas (350 g miltų, 100 g sviesto, 100 g riebalų, žiupsnelis druskos, ledinis vanduo – įmaišykite po šauktą, kol bus pasiektas tinkamas tirštumas),
  • 2 nepilnos stiklinės moliūgų tyrelės,
  • 100 g cukraus,
  • 1 šaukštelis cinamono,
  • ½ šaukštelio imbiero,
  • ¼ šaukštelio muskato,
  • 2 kiaušiniai (lengvai išplakti),
  • 180 ml pieno.

  Gaminimas:

  Iš moliūgo išimkite sėklas ir supjaustykite jį 12 cm dydžio gabalėliais. Suvyniokite juos į foliją ir kepkite iki 200°C įkaitintoje orkaitėje apie valandą.  Nuo žievės nugremžkite minkštimą ir sutrinkite smulkintuvu iki purios masės. Nukoškite minkštimo skystį.

  Pyrago pagrindą iškočiokite ir įdėkite į 22 cm skersmens pyragų kepimo formą. Dubenyje sumaišykite moliūgo masę, cukrų, cinamoną, imbierą ir muskatą. Įmuškite kiaušinius ir lengvai plakite šakute, kol susimaišys. Po truputį pilkite pieną ir maišykite. Įdarą atsargiai supilkite į kepimo formą ant iškloto tešlos pagrindo. Tešlos kraštelius uždenkite folija. Kepkite 25 minutes iki 200°C įkaitintoje orkaitėje ir po to foliją nuimkite. Kepkite dar 25 minutes, arba kol arti centro įsmeigę peilį ištrauksite jį sausą. Palikite atvėsti.

  Vaišės