Šeimos namų vakaro pamoka

Pjūties įstatymas

 | Pamokos idėjos | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams

  

Giesmė: „Nūnai, saulei šviečiant“ (Giesmės, 129: muzikažodžiai)

Veikla


„Ką sėjate, tą ir pjausite; todėl, jei sėjate gera, jūs ir pjausite gera kaip savo atlygį“

Doktrinos ir Sandorų 6:33
Pjūtis

Šeimai perskaitykite šį pasakojimą:

Kartą mažoje sėklų įmonėje dirbo moteris vardu Krista. Ji mylėjo savo darbą. Ji negalėjo atsistebėti, kad kiekviena jos parduodama maža sėklelė turi galią pavirsti kažkuo nepaprastu – morka, kopūstu ar net galingu ąžuolu.

Kristai patikdavo kompiuteriu priiminėti užsakymus ir atsakinėti į klausimus. Bet vieną dieną ji gavo nusiskundimą, kuris ją suglumino.

„Šios sėklos nedygsta, – rašė klientė. – Pirkau jas prieš du mėnesius, o jos dar nesudygo.“

„Ar pasėjote jas geroje žemėje, laistėte ir laikėte saulėje?“ – paklausė Krista.

„Ne, bet aš padariau savo dalį, – atsakė klientė, – aš nupirkau tas sėklas. Juk yra garantuota, kad jos sudygs.“

„Bet jų nepasėjote?“

„Žinoma, ne – juk susitepčiau rankas.“

Krista tai apgalvojo ir nusprendė parašyti sėjimo nurodymus. Ji nusprendė, kad pirmasis nurodymas bus toks: „Kad sėklos sudygtų, privalote laikytis sėjimo nurodymų. Negalite jų padėti į lentyną ir tikėtis, kad jos sudygs.“

Netrukus ją suglumino kitas nusiskundimas.

„Šios sėklos neduoda vaisių“, – teigė kita klientė.

„Ar pasėjote jas geroje žemėje? – paklausė Krista. – Ar jos gauna pakankamai drėgmės ir saulės šviesos?“

„O taip, – tvirtino klientė – visa tai padariau tiksliai, kaip parašyta ant pakelio. Bet jos neduoda vaisių.“

„Ar visai nieko nesigavo? Ar sėklos sudygo?“

„Nieko nesigavo, – atsakė klientė, – pasėjau jas, kaip nurodyta. Tikėjausi, kad pietums galėsiu pasiskinti pomidorų. Esu labai nusivylusi.“

„Minutėlę, – bandė suprasti Krista. – Ar norite pasakyti, kad sėklas pasėjote šiandien?“

„Nebūkite juokinga, – atsakė klientė, – pasėjau jas prieš savaitę. Nesitikėjau pamatyti pomidorus pirmą dieną, buvau kantri. Žinokite, kad nuo tada daug laisčiau ir labai laukiau.“

Krista suprato, kad reikia pridėti kitą nurodymą: „Šios sėklos dygsta pagal biologijos dėsnius. Jei ryte pasėsite sėklas ir tikėsitės po savaitės valgyti pomidorus, nusivilsite. Turite kantriai laukti, kol jums atsiskleis gamtos darbas.“

Viskas sekėsi gerai, kol Krista gavo dar vieną nusiskundimą.

„Esu labai nusivylusi jūsų sėklomis, – pradėjo klientė. – Pasėjau jas tiksliai taip, kaip nurodyta ant pakuotės. Laisčiau jas, rūpinausi, kad jos gautų saulės, ir laukiau, kol galiausiai jos užaugino vaisius.“

„Regis viską darėte teisingai“, – atsakė Krista.

„Viskas būtų gerai, – atsakė klientė, – bet tai buvo cukinijos!“

„Mano užrašai rodo, kad būtent tokias sėklas užsakėte“, – atsakė Krista.

„Bet aš nenoriu cukinijų, aš noriu moliūgų!“

„Nesu tikra, kad suprantu.“

„Tas sėklas pasėjau savo moliūgų plote, toje pačioje žemėje, kurioje pernai užaugo moliūgai. Kasdien gyriau tuos augalus, sakydama, kokiais nuostabiais moliūgais jie taps. Bet vietoje didelių, oranžinių moliūgų sulaukiau ilgų žalių cukinijų. Daugybės jų!“

Krista suprato, kad nurodymų turbūt nepakaks ir kad reikia parašyti principą: „Derlių lemia sėjama sėkla ir sėjimo laikas.“ (Dievo pjūtis“, Dyteris F. Uchtdorfas, 2014 m. rugpjūčio mėn. Pirmosios Prezidentūros žinia)

Šeimos narių paklauskite:

  • Kaip šį pasakojimą galime palyginti su savo gyvenimu? (Savo gyvenime taip pat galime nuimti gerą derlių – mūsų veiksmų pasekmes)
  • Ką simbolizuoja parduotuvės klientė? (Bet kurį iš mūsų).
  • Ką simbolizuoja pardavėja? (Dievą, Bažnyčios vadovus, tėvus, mokytojus)
  • Kokias šioje istorijoje parodytas klaidas ir mes kartais darome?
  • Kokias derliaus taisykles randame šioje istorijoje? (Turime pasirinkti sėklas, kurias norime išauginti; turime jas pasėti ir jomis rūpintis; turime būti kantrūs ir laukti derliaus.)
Laimingi namai

Perskaitykite ir aptarkite Galatams 6:7–9.

Pasiūlykite vaikams atlikti tokią užduotį:

Paaiškinkite kad šiame sode yra gerų „vaisių“, kurių jie norėtų savo gyvenime. Ant linijų jie turi užrašyti kelis darbus, kuriuos gali nuveikti šį mėnesį, kad lengviau gautų tuos palaiminimus.


Vaišės. Moliūgų pyragas

Ingredientai:

  • pyrago pagrindas (350 g miltų, 100 g sviesto, 100 g riebalų, žiupsnelis druskos, ledinis vanduo – įmaišykite po šauktą, kol bus pasiektas tinkamas tirštumas),
  • 2 nepilnos stiklinės moliūgų tyrelės,
  • 100 g cukraus,
  • 1 šaukštelis cinamono,
  • ½ šaukštelio imbiero,
  • ¼ šaukštelio muskato,
  • 2 kiaušiniai (lengvai išplakti),
  • 180 ml pieno.

Gaminimas:

Iš moliūgo išimkite sėklas ir supjaustykite jį 12 cm dydžio gabalėliais. Suvyniokite juos į foliją ir kepkite iki 200°C įkaitintoje orkaitėje apie valandą.  Nuo žievės nugremžkite minkštimą ir sutrinkite smulkintuvu iki purios masės. Nukoškite minkštimo skystį.

Pyrago pagrindą iškočiokite ir įdėkite į 22 cm skersmens pyragų kepimo formą. Dubenyje sumaišykite moliūgo masę, cukrų, cinamoną, imbierą ir muskatą. Įmuškite kiaušinius ir lengvai plakite šakute, kol susimaišys. Po truputį pilkite pieną ir maišykite. Įdarą atsargiai supilkite į kepimo formą ant iškloto tešlos pagrindo. Tešlos kraštelius uždenkite folija. Kepkite 25 minutes iki 200°C įkaitintoje orkaitėje ir po to foliją nuimkite. Kepkite dar 25 minutes, arba kol arti centro įsmeigę peilį ištrauksite jį sausą. Palikite atvėsti.

Vaišės