Šeimos namų vakaro pamoka

  Venkite nuodėmės

   | Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams

    

  Giesmė: „Ganyklą Viešpats man parengs“ (Giesmės, 53: muzika,  žodžiai)

  Veikla

  Karys

  Prieš pamoką pasidarykite beždžionių spąstus arba juos nupieškite lentoje (žr. iliustraciją žemiau). Beždžionių spąstams pasidaryti prireiks dėžės su dangčiu. Uždenkite dėžę dangčiu ir viename dėžės šone išpjaukite angą, pakankamai didelę rankai, bet per mažą kumščiui, įkišti. Į dėžę įdėkite kokį nors vaisių ar riešutų.

  Dėžutė

  Šeimai parodykite paveikslėlį su beždžione, apie kurią kalbama šioje pamokoje. Paklauskite, ką jie mato.

  Papasakokite jiems istoriją, kuria pasidalino vyresnysis Markosas A. Aidukaitis iš Septyniasdešimties:

  „Brazilijos čiabuviai naudoja beždžionių spąstus, vadinamus kumbuka. Moliūge jie išpjauna tokio dydžio angą, kad pro ją beždžionė galėtų įsprausti savo ranką. Tada moliūgą jie įsmeigia į žemę ir į jo vidų įdeda ką nors, ko geidžia beždžionė, pavyzdžiui, bananą. Kvaila beždžionė griebia už banano, tačiau nebegali ištraukti savo į kumštį suspaustos rankos. Ji nenori paleisti banano, tad pakliūna į spąstus.

  Šėtonas mums išdėlioja panašių spąstų. Tačiau neturime būti tokie kvaili kaip beždžionės. Galime paleisti. Savo spąstus jis bandys padaryti įdomius, netgi gražius. Tačiau galiausiai jie tokie nėra; jie yra šlykštūs, o rezultatai būna baisūs. Rizikuojame savo amžinuoju gyvenimu, tad turime būti protingesni už beždžiones. Jei įmanoma, turime vengti spąstų, o jei sugriebėme tai, ko nereikėjo sugriebti, – turime paleisti“ (“Caught in a Cumbuca”, Elder Marcos A. Aidukaitis of the Seventy, Liahona, March 2010).

  Pažymėkite, kad kartais suklystame kaip tos beždžionės. Gavę ką nors geidžiamo nenorime paleisti, net jei tai reikštų, kad prarasime geresnį dalyką. Paklauskite:

  • Ką mums gali tekti paaukoti arba ką kartais turime palikti „spąstuose“, kad gautume didžiausią palaiminimą – amžinąjį gyvenimą su Dangiškuoju Tėvu ir Jėzumi Kristumi?

  Parodykite prieš pamoką padarytus arba nupieštus spąstus. Tada pakaitomis suvaidinkite „beždžionę“. Aptarkite, kaip Šėtonas bando mus sugauti, kaip galėtume išvengti spąstų ir ką turėtume daryti, jei atsiduriame spąstuose. Pažymėkite, kad nepaleidę daikto negalėsime išlaisvinti rankos.

  Šeimai pasakykite, kad vyresnysis Aidukaitis pateikia kelis siūlymus, kaip atpažinti ir išvengti dvasinių spąstų. Perskaitykite jo žodžius, o šeima tegul atidžiai pasiklauso ir ruošiasi sudaryti jiems padėti galėsiančių dalykų sąrašą:

  „Mano brangūs jaunieji draugai, būkite protingesni už tą beždžionę! Negriebkite viliojančio daikto, kad paskui nenorėtumėte jo paleisti. Būkite ten, kur Viešpats nori, kad būtumėte, darykite tai, ką Jis nori, kad darytumėte, – tokiu būdu niekada nepakliūsite į kumbuką […]

  Jei elgsimės teisingai, tai nebus sunku paleisti. Pavyzdžiui, labai svarbu dalyvauti sakramento susirinkime ir atnaujinti sandoras. Vaikinai turėtų dalyvauti „Pareigos Dievui“, o merginos – „Asmeninio tobulėjimo“ programose. Turėtumėte lankyti seminariją. Turėtumėte klausyti ir paklusti geriems ir ištikimiems tėvams bei vadovams Bažnyčioje. Visa tai darydami būsite apšviesti ir gebėsite atpažinti spąstus bei įgysite stiprybės jiems atsispirti.

  Asmeninis Raštų skaitymas yra puikus įkvėpimo šaltinis; pasninkas ir malda taip pat yra galingi dalykai. Jei imate sau sakyti: „Matau bananą kumbukoje ir noriu čiupti jį“, melskite pagalbos, o jei reikia daugiau pagalbos – pasninkaukite ir melskitės. Dangiškasis Tėvas jus sustiprins.

  Viena iš geriausių apsaugų yra gebėti matyti, kad spąstai yra spąstai. Kad tai matytume, turime žinoti Dievo įsakymus ir laikytis jų. Turime žinoti, kad įsakymai nėra vien gera nuomonė; įsakymai yra mūsų Dangiškojo Tėvo nurodymai. Tada neturėtume ginčytis, ar kažkieno nuomonė yra gera ar teisinga. Tiesiog rinkimės sekti Dangiškojo Tėvo mums parūpintu taku – paklusnumo taku. Jei siūlomas dalykas nesiderina su žinomais Dievo standartais – paleiskite jį“ (“Caught in a Cumbuca”).

  Šeimos narių pasiteiraukite, kokį patarimą sau išgirdo.

  Šeimai galite priminti šios pamokos pradžioje giedotą giesmę ir aptarti, kuo sekimas ganytoju skiriasi nuo sekimo medžiotoju. Paliudykite, kaip svarbu vengti nuodėmės ir sekti Viešpaties patarimais.


  Vaišės: Tešloje kepti persikai

  Ingredientai:

  • 1 didelis indelis (800 g) nusausintų konservuotų persikų griežinėlių,
  • 220 g ištirpinto sviesto,
  • 400 g cukraus,
  • 250 g miltų,
  • 480 ml pieno,
  • 2 šaukšteliai kepimo miltelių.

  Gaminimas:

  Įkaitinkite orkaitę iki 175°C. Nusausintus persikus sudėkite į 22x33 cm kepimo indą. Ant persikų užpilkite ištirpintą sviestą. Sumaišykite cukrų, miltus, pieną ir kepimo miltelius į vieną masę. Užpilkite ją ant persikų ir sviesto. Kepkite 30­–45 minutes, kol viršus įgaus šviesiai rudą aukso atspalvį ir krašteliai taps traškūs (inde iš ketaus tai gali užtrukti ilgiau).

  Vaišės