Šeimos namų vakaro pamoka

Šeimos istorija

 | Pamokos idėjos | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams

  

Giesmė: „Aš renku žinias apie protėvius“ (Vaikiškų dainelių knyga, p. 100: muzikažodžiai)

Veikla

Genealoginis darbas

Jei įmanoma, šį vakarą praleisti kartu pasikvieskite senelius arba kitus artimus gimines. Paskirkite vakarą pagerbti arba paminėti vieną iš jūsų protėvių. Šeimai parodykite turimas to žmogaus nuotraukas. Aptarkite jo aprangos stilių ir tai, kaip gyvenimas tais laikais skyrėsi nuo mūsiškio. Parodykite, jei nuotraukoje pastebite kažką būdingo jūsų šeimai (pvz. veido bruožus).

Tegu kiekvienas šeimos narys ką nors paskaito arba papasakoja apie skirtingus protėvius. Padėkite kiekvienam šeimos nariui pajausti, kad jūsų protėviai buvo tokie pat tikri asmenys – jie gyveno, jautė ir patyrė įvairių nutikimų. Padėkite šeimai pasijausti artimesniems tiems žmonėms ir suvokti, kad jie yra svarbi šeimos dalis. Paminėkite, kokius protėvių bruožus, talentus ir kitas geras savybes paveldėjote (pavyzdžiui, rausvus, kaip ir senelio, plaukus arba muzikinius senelės talentus).

Ant keleto popieriaus lapelių užrašykite po vieno iš protėvių vardą. Sudėkite į lėkštę arba kitą indą ir duokite šeimos nariams ištraukti po vieną lapelį. Tegu per mėnesį kiekvienas sužino kuo daugiau apie tą protėvį – surenka nuotraukas, pakalba apie jį su informacijos apie jį turinčiais giminaičiais, ir t.t.

Surenkite ypatingą vakaronę, kurioje visi šeimos nariai galės pasidalinti, ką surado.

Suplanuokite aplankyti kai kurių iš jūsų protėvių gimimo arba palaidojimo vietas. Jei to negalite padaryti, galite pamėginti rasti nuotraukas ir kitą informaciją apie jas.

Štai žaidimas, kuris padės jums sužinoti daugiau apie jūsų šeimą ir išgirsti jos istorijas!

Šeimos veikla

Pasiruošimas

1. Sugalvokite keturis istorijų tipus, pavyzdžiui: linksmos, apie vaikystę, dvasingos arba apie atostogas. Kiekvienos kategorijos pavadinimą užrašykite ant lapo ir lipnia juostele priklijuokite ant sienos.

2. Iš šeimos narių pasistenkite sužinoti kiekviena kategoriją atitinkančių šeimos istorijų.

3. Sugalvokite trumpas užuominas apie tas istorijas ir užrašykite jas ant popieriaus lapelių.

4. Ant kitos lapelių pusės surašykite taškus: 100, 200, 300, 400. Lapelius su užuominomis priklijuokite ant sienos šalia kategorijų, kurias jos atitinka, kad matytųsi pusė su skaičiumi.

Kaip žaisti

1. Žaidėjus padalinkite į dvi grupes. Žaidimui vadovauja tas, kas rašė užuominas.

2. Pirma komanda pasirenka kategoriją ir skaičių, pavyzdžiui: „Linksmos, 200.“

3. Žaidimo vadovas paima lapelį su skaičiumi ir perskaito kitoje pusėje užrašytą užuominą. Komanda gauna taškus, jei gali papasakoti tą istoriją.

4. Jei jie nežino istorijos, vadovas ją papasakoja, bet praleidžia kokią nors svarbią detalę, pavyzdžiui, kur arba su kuo tai nutiko. Jei komandai pavyksta tai atspėti, ji gauna pusę taškų.

5. Tada kita komanda pasirenka užuominą ir žaidžia. Kai visos užuominos ištrauktos, laimi daugiausia taškų surinkusi komanda!


Vaišės

Vaišės. Šokoladinis pudingas

Puode storu dugnu sumaišykite:

  • 6 šaukštus cukraus,
  • 3 šaukštus krakmolo,
  • žiupsnelį druskos,
  • 1 ½ šaukšto kakavos miltelių,
  • 500 ml pieno,
  • 1 šaukštelį vanilinio cukraus.

Laikykite ant vidutinės ugnies, nuolat maišydami, kol mišinys taps klampus. Nuimkite nuo viryklės. Pridėkite 1 ½ susmulkintos šokolado plytelės ir 1 ½ šaukšto sviesto. Maišykite iki vientisos masės. Supilkite į desertines lėkštutes ir palikite aušti 1 valandai.